آثار احسان شعبانی در اینستاگرام افراد مشهور ۰

نمونه  آثار احسان شعبانی در اینستاگرام افراد مشهور و سلبریتی ها

کیفیت و زیبایی آثار دیجیتال باعث شده بیشتر افراد مشهور بادیدن این هنر

چنان به ذوق بیایند که آن اثر هنری را  در صفحه اینستاگرام خود نشر بدهند .

عکس های بالا تمامی آثار ما در پیج هنرمندان نیست و متاسفانه نمی توان بیشتر اون آثار رو نشر داد چون بعدها متوجه شدیم با عرف جامعه و قانون

جمهوری اسلامی ایران زاویه دارد و نباید نشر داده میشد. احسان شعبانی در اینستاگرام افراد مشهور

احسان شعبانی هنرمندی که آثارش مورد توجه , کریس رونالدو  و فرانچسکو توتی و کایلی جنر و مدل های مشهور جهان قرار گفت.

برای دیدن عکس العمل این مشاهیر می توانید در خط بالا رو اسم این افراد کلیک کنید تا ببینید . اینستاگرام افراد مشهور

آثار احسان شعبانی در اینستاگرام افراد مشهور

 نقاشی افراد مشهور ایران و جهان الن دلون

آشنایی با برترین نقاشان جهان

«رامبر اند» هنرمند دهه ۱۶۳۰ آمستردام، در دوران واوج هنری خود به سر می‌برد و بندر آمستردام

به مرکز تجارت جهانی تبدیل شده است. رامبراند فرزند خانواده پر جمعیتی بود

که پدر و مادرش ۹ فرزند داشت و او تنها فرزند خانواده بود که به مدرسه لاتین رفت..

مرگ این هنرمند که آخر عمر خویش را در فقر و تنگدستی گذراند، در سال ۱۶۶۹ و در دوم

اکتبر روی داده است، هنرمندی که آثار نقاشی وی از آثار بزرگی هنری جهان است.

«مارک روتکو»، نقاش آمریکایی در ۲۵ فوریه ۱۹۷۰، ” نه ” نقاشی از آثار وی به موزه‌ای در لندن تحویل

داده شده است.

در برنامه مستند «قدرت هنر» به زندگی و شرح حال این نقاش و به نحوه تولید آثارش و پایان زندگی وی می‌پردازد.

«وَنسان وَن گوگ» نقاش هلندی، در روستایی در جنوب هلند به دنیا آمد.

پدرش کشیش روستا بود و خود در پی رستگاری انسان ها. در این برنامه به

شرح زندگی غم انگیز وی می‌پردازد و به کتاب‌هایی که خوانده از شکسپیر، چارلز دیکنز،

ویکتور هوگو و..؛ و ده‌ها نامه‌ای که به برادرش ” Theo ” که حامی وی در طول زندگی بوده

می‌نویسد برادری که سعی می‌کرده آثار ونسان را بفروشد. “گندمزار و کلاغ‌ها “،

انقلابی در هنر نو نقاشی از آثار برجسته وی است.

«ویلیام ترنر» نقاش انگلیسی ماه می ۱۸۴۰، نمایشگاه آکادمی سلطنتی در لندن

و شرح آثار نقاشی و نمایشی از نقاشی‌های وی و شاهکارش ” کشتی بردگان ” در این مستند به نمایش در می‌آید.

هنرمندان معاصر ایران

در این بخش به معرفی تعدادی از هنرمندان نقاش، گرافیست و خوشنویس معاصر ایران می پردازیم

و در بخش های بعدی با تعداد دیگری از هنرمندان معاصر آشنا خواهیم شد
 
 

بهمن محصص

بهمن محصص متولد ۹ اسفند ۱۳۱۰ در رشت، نقاش، مجسمه‌ساز و مترجم پیشروی ایرانی بود. نقاشی‌های آوانگارد بهمن محصص از آثار معتبر نقاشی مدرن ایران محسوب می‌شود.
او ۶ مرداد ۱۳۸۹ در رم چشم از جهان فرو بست

 

 

اینستاگرام افراد مشهور

 

 
 
 

ایران درودی اینستاگرام افراد مشهور

ایران درودی متولد ۱۱ شهریور ۱۳۱۵ در مشهد نویسنده، کارگردان، منتقد هنری و استاد دانشگاه رشته تاریخ هنر است. درودی به عقیده برخی پیرو مکتب فراواقع‌گرایی (سورئالیسم) است. نقاش معروف سالوادور دالی هیچ‌گاه سبک درودی را نزدیک به سبک خود نمی‌دانست و درودی را هنرمندی از خطه شرق با ذوق و استعداد بی‌نهایت توصیف می‌کرد.

 
 
 

محسن وزیری مقدم اینستاگرام افراد مشهور

محسن وزیری مقدم متولد ۱۳۰۳ طراح، نقاش، مجسمه‌ساز و استاد هنر معاصر ایرانی است. او از نخستین دانش‌آموختگان دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران به شمار می‌رود. وزیری مقدم از شاخص‌ترین نقاشان نوگرای ایران است که با رویکردی مدرنیستی و سبکی شخصی، آثاری بدیع و منحصر به فرد خلق کرده است.وی در سال‌های ۱۳۴۸ تا ۱۳۵۵ ریاست دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران را بر عهده داشت. وزیری مقدم تنها نقاش ایرانی است که موزه هنرهای مدرن نیویورک اثرش را بدون واسطه خریداری کرده است. محسن وزیری مقدم در ۱۶ شهریور ۱۳۹۷ چشم از جهان فرو بست.

 
 
 

آیدین آغداشلو

آیدین آغداشلو متولد ۸ آبان ۱۳۱۹ در رشت نقاش، گرافیست، نویسنده، منتقد فیلم تصویرگر کتاب‌های درسی ایران، مجلات، و مؤسسه‌های خصوصی است. از آثار برجسته ی این هنرمند می توان به «خاطرات انهدام»، «هویت: در ستایش ساندرو بوتیچلی اشاره کرد.»
طراحی چهره
 

کامبیز درم‌بخش

کامبیز درم‌بخش متولد ۸ خرداد ۱۳۲۱ در شیراز طراح، کاریکاتوریست و گرافیست ایرانی است. که از پیشکسوتان هنر کاریکاتور در ایران به‌شمار می‌رود و در کار خود صاحب سبک است.کامبیز درم بخش چندین نمایشگاه مستقل از آثارش در کشورهای مختلف جهان برگزار کرده همچنین برنده چندین جایزه بزرگ معتبر جهانی نیز شده است.

 
احسان شعبانی نقاشی چهره
آثار احسان شعبانی در اینستاگرام افراد مشهور
 
 

وای زد کامی

کامران یوسف‌زاده ملقب به وای زد کامی نقاشی ایرانیست که در سال ۱۳۳۵ در تهران متولد شد. او بعد از پایان تحصیلات متوسطه به آمریکا و سپس به اروپا رفت و فلسفه و فیلمسازی خواند. او از سال ۱۹۸۴ ساکن نیویورک است. نقاشی‌های پرتره وای زد کامی در نمایشگاه‌های متعددی به نمایش در آمده‌است.

 
 
 

منوچهر یکتایی اینستاگرام افراد مشهور

منوچهر یکتایی متولد سال ۱۳۰۱ در تهران نقاش و شاعر آمریکایی ایرانی‌تبار است. یکتایی از برجسته‌ترین نقاشان سبک اکسپرسیونیسم انتزاعی و از پیشگامان نقاشی معاصر ایران شناخته می‌شود به علاوه شاعری توانا نیز هست. ویژگی اصلی آثار او بی‌تکلف بودن است.

منوچهر یکتایی جایگاه خود را به به عنوان یک هنرمند ایرانی در مکتب نقاشان نیویورک در کنار هنرمندانی چون جکسون پالک و ویلم دکونینگ تثبیت کرد. منوچهر یکتایی ۲۸ آبان ۱۳۹۸ چشم از جهان فروبست.
احسان شعبانی نقاشی چهره
 
 
آثار احسان شعبانی در اینستاگرام افراد مشهور

فریده لاشایی

فریده لاشایی متولد سال ۱۳۲۳ در رشت، نقاش نوگرای، نویسنده و مترجم ایرانی بود. او را به پرده‌های انتزاعی معاصرش می‌شناسند. مهمترین کتاب او رمان شال بامو است و از دیگر آثار این هنرمند می‌توان به گل‌های هیروشیما از ادیتا موریس و ترجمه نجواهای شبانه ناتالیا گینزبورگ اشاره کرد. او ۶ اسفند ۱۳۹۱چشم از جهان فروبست

 
 
 

واحد خاکدان

واحد خاکدان متولد ۱۳۲۹ نقاش هایپررئالیست ایرانیست.
وی در سال ۱۳۵۰ تحصیلات خود در هنرستان هنرهای زیبای پسران را به اتمام رساند و وارد دانشکده هنرهای تزیینی در رشته معماری داخلی گردید و در سال ۱۳۵۵ از این دانشکده فارغ‌التحصیل گردید.

 

 

 
 
 

فرامرز پیلارام

فرامرز پیلارام متولد ۲۱ فروردین ۱۳۱۶ نقاش و خوشنویس ایرانی بود. وی از پیشگامان مکتب سقاخانه است. او همواره در پی به تصویر کشیدن نمادهای اصیل ایرانی بود
تعدادی از آثار فرامرز پیلارام در موزه سعدآباد، موزه هنرهای زیبا و موزه هنرهای معاصر تهران نگهداری می‌شود. او در شهریور ۱۳۶۲ چشم از جهان فرو بست

 

 

 
 
 

بهجت صدر

بهجت صدر محلاتی متولد ۱۳۰۳ در اراک، نقاش ایرانی بود. او در سال ۱۳۳۳ با رتبه نخست در رشته نقاشی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران پایان‌نامه هنری دریافت کرد. سپس در سال ۱۳۳۴ بورسیه‌ای برای هنرآموزی از یک آکادمی در ایتالیا گرفت. در سال ۱۳۳۵ برنده جایزه سیمین همترازی شهر سن‌ویتو شد و یک نقاشی از او به همراه چند کار از نگارگران جوان ایران در بیست و هشتمین دوسالانه ونیز پذیرفته شد. او در سال ۱۳۸۸ چشم از جهان فروبست

 
 
 

محمد احصایی

سید محمد احصایی متولد ۸ تیر ۱۳۱۸ در قزوین، از هنرمندان معاصر ایران در زمینه خوشنویسی، گرافیک و نقاشی است که افزون بر داخل کشور، آوازه جهانی دارد. او فارغ‌التحصیل دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است و سال‌ها تدریس کرده‌است. احصایی بیش از ۵۰ سال است که در حوزه خوشنویسی، نقاشی و گرافیک فعالیت می‌کند. احصایی یکی از پایه‌گذارا نقاشیخط در دوره معاصر ایران است و با مجموعه نقاشیخط‍های خود اعتباری جهانی یافته‌است.

 
 
 

مسعود عربشاهی اینستاگرام افراد مشهور

مسعود عربشاهی متولد ۱۳۱۴ نقاش و مجسمه‌ساز ایرانیست. وی یکی از نقاشان پیشرو و از شاخص‌ترین هنرمندان مفهومی ایران است. عربشاهی در سال ۱۳۴۷ با مدرک فوق لیسانس معماری داخلی از دانشگاه هنر فارغ‌التحصیل شد. او همراه با تحصیلات دانشگاهی در رشته نقاشی، مجسمه‌سازی، معماری، موفق شد به شیوه‌ای خاص، با درهم‌آمیختگی سمبل‌های اساطیری در کتیبه‌ها، خطوط و نقش‌های اسرارآمیز، بیان‌گر یگانگی و القای جهتی باشد که با شناخت در مسیری ماهرانه دنبال شده‌است. مسعود عربشاهی ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ چشم از جهان فروبست.
 
 
 

کوروش شیشه‌گران

کوروش شیشه‌گران متولد ۱۳۲۴ در قزوین، نقاش، طراح و گرافیست ایرانیست. دیپلم نقاشی‌اش را از هنرستان هنرهای تجسمی تهران در سال ۱۳۴۶ گرفته و لیسانس معماری داخلی را از دانشکده هنرهای تزیینی در سال ۱۳۵۲ دریافت کرده است.

 
 
 

نصرت‌الله مسلمیان

نصرت‌اله مسلمیان متولد ۲۷ آبان ۱۳۳۰ شهر سلماس، از هنرمندان نوگرای نقاشی معاصر ایران است. آثار وی در نمایشگاه‌های زیادی از جمله برن، لندن، ژنو و موزه مریدین نیویورک به نمایش گذاشته شده‌است. از افتخارات او جایزه اول «بینال نقاشی پکن ۲۰۰۳» در سال ۱۳۸۲ و جایزه اول نمایشگاه نخستین دوسالانه بین‌المللی نقاشی جهان اسلام در سال ۱۳۷۹ است. مسلمیان عضو هیئت مؤسس و هیئت مدیره انجمن هنرمندان نقاش ایران بوده‌است  اینستاگرام افراد مشهور

 
.
 
.
 
.
 
.

کامنت‌ها بسته شده‌اند.