نمونه کار | سفارش نقاشی دیجیتال | هدیه | شیک
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 709 میانگین: 5]

فرا واقع‌گرایی یا سوررئالیسم ( Surrealism )

شعبانی 

سورئالیسم سبکی نقاشی مدرن است که تصاویر متنوع را کنار یکدیگر می گذارد تا تاثیر شگفت انگیزی ایجاد کند. تصاویر در این نقاشی اغلب غیر منطقی هستند و خصوصیاتی مانند رویا! دارند. نقاشی های سورئالیست به ناخودآگاه اهمیت می دهند. از میان نقاش های محبوب سورئالیست می توان به سالوادر دالی، مکس اِرنست، ولنتینو هوگو، ژوان میرو و تاین اشاره کرد.

سفارش نقاشی دیجیتال هدیه شیک

هنر مفهومی ( Conceptual art )

هنر مفهومی یک سبک هنر مدرن است در این سبک هنرمند اعتقاد دارد مفاهیم (ادراک) از خود اثر هنری مهم تر هستند. خیلی از هنرمندان مفهومی اعتقاد داشتند زمانی که آنها اثری را تصویر کنند، کار تکمیل شده است. در حقیقت، خیلی از هنرهای مفهومی تنها مجموعه ای از رهنمودها هستند. به ندرت می توان این نوع هنر را تنها به عنوان یک نقاشی دید، برای مثال اغلب عناصر مجسمه سازی و هنر چیدمان را ترکیب می کند. مارسل دوشان، یوکو اُنو، ایو کلین و رابرت راشنبرگ بعضی از هنرمندان برجسته مفهومی هستند.

سفارش نقاشی دیجیتال هدیه شیک

احسان شعبانی نقاشی چهره

هنر مردمی یا پاپ آرت ( Pop art )

نقاشی های هنر مردمی واکنشی علیه سبک هیجان نمایی انتظاعی (Abstract experssioniosm ) بوده است که هنرمندان بریتانیایی اواسط دهه ۱۹۵۰ اعتقاد داشتند بسیار متفاوت از واقعیت زندگی روزانه است. هنر مردمی حول و حوش موضوعات ای جهان نظیر کتاب های کمیک، تبلیغات، مشاهیر و موضوعات دیگری که روزانه با آنها برخورد داریم، می چرخد. آن بازگشتی به رئالیسم (واقع گرایی) در هنر بود. هنرمندان برجسته در این زمینه جاسپر جونز، اندی وارهول، تام وِسِلمن، وِین تیباد هستند.

سفارش نقاشی دیجیتال هدیه شیک

واقع‌گرایی عکس‌وار یا فوتورئالیسم ( Photorealism )

همانطور که از نامش پیداست، یک نقاشی فوتورئالیست نقاشی ای است که به اندازه یک عکس واقعی به نظر می رسد. این سبک با عکس گرفتن از موضوع (شیء) و سپس نقاشی کردن آن انجام می شود. فوتورئالیسم یک جنبش هنری متأثر از سبک هنر مردمی (پاپ آرت) می باشد، و واکنشی علیه اکسپرسیونیسم (هیجان نمایی انتظاعی) است. بر خلاف هنر انتظاعی و هنر مفهومی، نقاشی فوتورئالست توسط هنرمندی که دارای توانایی پیشرفته فنی است برای کشیدن تصاویر واقعی روی بوم، صورت می پذیرد. از هنرمندان معروف ای سبک می توان به گلنری تتور، رابرت بچتل، تام بلکوِل، دان اِدی وسیندی رایت اشاره کرد.

صفحه اینستاگرام ما

 

.
.
.
.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 709 میانگین: 5]